جستجو

روش ساخت مونوپد های پیشرفته

مونوپد یکی از وسایلی است که همیشه همراه سلفی بازها است اگر شما هم یک مونوپد لازم دارید بهتر است آن را خودتان بسازید.هم در هزینه هایتان صرفه جویی کرده اید و هم لذت ساخت آن را تجربه کرده اید.ساخت یک مونوپد چوبی بسیار آسان است و وقت و هزینه زیادی هم نیاز ندارد. دو سمت مونوپد با آهنربا به هم متصل می شود و شما می توانید از آن برای گرفتن عکس تمام قد هم استفاده کنید کافی است قسمت بالایی مونوپد را به دیوار یا ستون آهنی بچسبانید.

 

وسایل مورد نیاز:

 

-چوب بامبو

-هولدر موبایلی مخصوص ماشین

-دوعدد آهنربای نئودیمیم بزرگ (30*5 میلیمتر)

-ریموت کنترل بلوتوثی شاتر(می توانید از فرمان صوتی دوربین یا تایمر دوربین استفاده کنید)

-طناب

-چسب

 

مرحله اول:بامبو را آماده کنید

 

ابتدا باید اندازه مورد نظرتان را برای مونوپد مشخص کنید. سپس چوب بامبو را در آن اندازه ببرید.حالا بامبو را از وسط نصف کنید.

 

 

مرحله دوم: آهنرباها را بچسبانید

 

حالا هر کدام از آهنرباها را به سر یکی از چوب ها بچسبانید. ابتدا آهنربا را با چسب چوب به بامبو وصل کنید و سپس اطراف آن را چسب اپوکسی بزنید از بهترین چسبی که در اختیار دارید استفاده کنید.

 

 

 

مرحله سوم:دسته مونوپد را درست کنید

 

کمی چسب به قسمت انتهایی یکی از بامبو بزنید و طناب کنفی تان را دور آن بپیچید.

 

 

مرحله چهارم:هولدر موبایل را به بامبو وصل کنید

 

نمی توانیم برای این مرحله دستورالعمل خاصی بدهیم چون هرکس از یک نوع هولدر استفاده می کند. قسمت های اضافی هولدرتان را باز کنید و آن را طوری اصلاح کنید که راحت به سر بامبو وصل شود. اگر از هولدر مخصوص ماشین استفاده می کنید اولین کار جدا کردن توپی انتهای هولدر است.

 

بعد از اینکه هولدر را آماده کردید آن را به سر بامبو متصل کنید. ما از چشب همرنگ هولدر استفاده کرده این بهتر است شما هم همین کار را کنید.

 

  

 

مرحله پنجم: ریموت را اضافه کنید

 

اگر با استفاده از تایمر دوربین مشکل ندارید یا قابلیت فرمان صوتی گوشی تان قوی است، لازم نیست از ریموت کنترل استفاده کنید. البته ریموت کنترل بلوتوثی مونوپدتان را حرفه ای تر می کند و بهتر است از آن استفاده کنید. ساده ترین را برای اتصال ریموت، بستن آن با طناب به بامبو است.

 

 

 

با مونوپدی که خودتان ساخته اید، سلفی بگیرید

 

به همین سادگی و با کمترین هزینه صاحب یک مونوپد حرفه ای شدید. این مونوپد جمع می شود و خیلی راحت درون کیف تان جا می گیرد. استفاده از آهنربا در ساخت مونوپد نه تنها استفاده از آن را ساده تر می کند بلکه کارایی های آن را افزایش می دهد.

 

 

انصراف از نظر
آرشیو بلاگ
فیلترها
Sort
display